Pod jakim kątem bada się zabawki?

Zabawki Wasilków

Prasówki

Pod jakim kątem sprawdza się zabawki? Zanim zabawki dotrą na wagi półki, a potem do rąk małych dzieci muszą poznać szereg obowiązkowych badań, podczas których sprawdzone stanie ich bezpieczeństwo. Pomysły najmłodszych są bowiem bardzo niebezpieczne, wobec czego producenci nie mogą rozwijać tego zagrożenia nieodpowiednią konstrukcją swoich wyrobów albo również ich niską wytrzymałością.

Zabawki Łomża

Właściwości techniczne i zewnętrzne zabawek

Podczas badania grup oraz bezpieczeństwa wydobywa się pod uwagę nie ale samą zabawkę, jednak również całe jej opakowanie. Zespół badawczy obserwuje się takim stronom, jak forma mechaniczna, spokojna i aktywna, dostępność elementów, które mogą stać połknięte, ostrość krawędzi, stabilność, giętkość drutów, przeciekanie zbiorników, skuteczność hamulców, grubość folii, prędkość zabawek napędzanych elektrycznie, nagrzewanie części zewnętrznych albo same trwałość pokryw. Ponadto, sprawdzana jest dodatkowo ich palność oraz migracja szkodliwych pierwiastków, jak arsen, bar, bor, kadm, glin, antymon, ołów, mangan, chrom(VI), selen, stront, cyna, kobalt, miedź,rtęć, nikiel, chrom(III), cyna organiczna i cynk. Pozytywne przejście ludzi tych pytań warunkuje otrzymanie certyfikatu pozwalającego na dopuszczenie zabawki na rynek.

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Testowanie zabawek aktywizujących

Zabawki takie, jak huśtawki, zjeżdżalnie, rowerki, karuzele, baseny plus tym całe, musza być sprawdzone pod kątem możliwych uszkodzeń ciała, bądź awarii. Sprawdza się więc ich forma skuteczną i statyczną, stabilność, wytrzymałość pasów, zapięć, poręczy i barierek, stan oraz kształt ścianek zabezpieczających, a też średnicę łańcuchów i lin. Zbiera się, czy jest szansa na zakleszczenie włosów, odzieży, szyi, głowy, stóp lub palców. Szczególnie ważne jest potwierdzenie się, co do parametrów i właściwej budowy zabawek zasilanych na prąd stały, bądź zmienny. W takich wypadkach sprawdza się ich mówioną moc, napięcie, wytrzymałość elektryczną, siła na wilgoć, ochronę przewodów wewnętrznych, wielkość odstępów izolacyjnych, odporność obudowy na temperaturę i żar, a też dostępność ogniw i baterii.

Kto odpowiada za dobre przebadanie zabawek?

Zabawki Łomża

Doświadczenie i testowanie zabawek producenci powinni zlecać zewnętrznej firmie, by nie wchodziło do nadużyć oraz po to, by klienci mogli liczyć gwarancja, co do sytuacji deklarowanych certyfikatów bezpieczeństwa. Same zakłady badawcze muszą jeszcze spełniać pewne ilości, posiadać nowy mebel oraz poznanie, które da im pozwalanie na wykonywanie takich testów. Wszystkie zabawki, które są zgodne z Zasadą 2009/48/WE oraz normami takimi, jak PN-EN 71-1, PN-EN 71-2, PN-EN 71-3, PN-EN 71-8, PN-EN 62115, mogą stanowić przyjęte do sprzedaży oraz zapewniają dzieciom pełne bezpieczeństwo.

Zabawki Łomża

Zabawki, które powierzamy swym dzieciom powinny stanowić wygodne nie tylko pod kątem mechanicznym, jak trwałość elementów zabezpieczających czy stabilność, ale i chemicznym, czyli pod względem dobrych parametrów migracji pierwiastków polecanych zatem ich wytworzenia. Należy zawsze pamiętać, że dokumenty i atesty to nie wszystko, a bardzo istotna jest też opieka nad dzieckiem oraz utrzymywanie sposobu, w jaki towar jest poprzez nie użytkowany.

Zabawki Łomża

Artykuł stanął we harmonii Pod jakim kątem bada się zabawki?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments