polityka patryk vega

Premiera filmu „Polityka” w Polsce i w świecie jest przewidziana na 6 września 2019 roku. Na kilka tygodni przed faktycznymi wyborami parlamentarnymi w Polsce. Za reżyserie odpowiada Patryk Vega. W obsadzie filmu na kinowym ekranie będziemy mogli zobaczyć znakomitych i świetnych polskich aktorów takich jak Andrzej Grabowski, Iwona Bielska, Marcin Bosak, Zbigniew Zamachowski, Janusz Chabior, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski czy Ewa Kasprzyk.
Można by rzecz, że w filmie pojawi się sama śmietanka polskiego aktorstwa, która ma na swoim koncie wiele ról, które odniosły duży sukces. Może to oznaczać, że film, jak inne produkcje Patryka Vegi, będzie trzymał wysoki poziom oraz będzie przychylnie odebrany przez widownie i krytyków kinowych. Warto wybrać się do kina na tę produkcję, choćby ze względu na pierwszorzędną obsadę aktorską.

Polityka – Fabuła filmu ma opowiadać o polskiej scenie politycznej w przededniu wyborów parlamentarnych, o ludziach, którzy dorwali się do władzy i publicznych pieniędzy.

Co jakiś czas do Internetu wypływają coraz to nowsze informacje dotyczące filmu i jego premiery. Patryk Vega stopniowo i powoli dawkuje publiczności napięcie przed premierą jego najnowszego filmu, który ma poruszać kwestie związane z polityką w Polsce. Dużo emocji wzbudziły fragmenty z udziałem Iwony Bielskiej oraz Antoniego Królikowskiego i Janusza Chabiora, którzy widzom kojarzą się z przedstawicielami partii rządzącej. Pojawiła się też postać inspirowana Grzegorzem Schetyną (w tej roli zobaczymy Zbigniewa Suszyńskiego). W filmie Vegi nie zabraknie nawiązań do innych czołowych polityków oraz osób publicznie znanych, w tym księdza Rydzyka.

Patryk Vega sam komentuje kulisy powstania filmu słowami w wywiadzie dla gazety Wprost: „Dziś polska polityka to dwa zwalczające się zaciekle obozy. Ten chory i podkręcany przez obie strony konflikt dzieli Polaków już od czterech lat. Oczywiście jest również korzystny dla największej partii opozycyjnej. Obłuda i kłamstwo nie mają barw politycznych.”

W swoim filmie, inspirowanym na liderach opozycji chce pokazać jak funkcjonują pewne nieznane opinii publicznej mechanizmy w rozgrywkach wewnątrzpartyjnych, jak zasady i wartości okazują się dobre dla ostatnich naiwnych oraz, że chodzi o przetrwanie, a właściwie trwanie, że liczy się tylko skuteczność za wszelką cenę i utrzymanie stołka szefa partii, nawet wbrew jej interesom.

Produkcja ma pokazać nam takie wielkie i kontrowersyjne postacie polityki jak Krystyna Pawłowicz, Jarosław Kaczyński, Antonii Macierewicz, Mateusz Morawiecki, Tadeusz Rydzyk, Bartłomiej Misiewicz czy Grzegorz Schetyna.

Film był kręcony w tajemnicy pod roboczym tytułem Jesień, a ekipa filmowa miała zakaz informowania o nim. Reżyser twierdził, że pilnie strzeżony scenariusz „wyciekł” i dostał się w ręce polityków PiS, a także, że wywierane były na niego naciski, aby przełożył premierę na okres po wyborach. Krystyna Pawłowicz skomentowała to słowami, że film ma ustawić wyniki przyszłych wyborów. To tylko pokazuje jak wiele emocji wzbudza „Polityka” Patryka Vegi. Szum medialny wywołany wokół filmu, podsycany przez polityków, roznieca coraz większą ciekawość potencjalnych widzów, którzy z niecierpliwością wyczekują wrześniowej premiery.

Film ma być jak tuba propagandowa. Produkcje Patryka Vegi docierają za sprawą kina i telewizji do kilkunastu milionów widzów. To demonstruje jak rozległą i potężną siłę posiada film. „Polityka” była tworzona z myślą, że widzowie, choć w jednym procencie, zweryfikują swoje poglądy polityczne, i kiedy podejdą do urn wyborczych wybiorą mądrze.

Patrykowi Vedze za sprawą premiery „Polityki” komunikowano, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów, namawiano go do przesunięcia premiery na po wyborach i składano różne intratne propozycje, grożąc też sądem, oskarżając o pomówienia.

Podsumowując w kilku słowach to film może okazać się bombą spuszczoną na polską scenę polityczną, która zatrzęsie partiami politycznymi i może wpłynąć na wyniki wyborów, dlatego warto samemu wybrać się do kina i wyrobić własną opinię.

Obsada
  • Andrzej Grabowski – Jarosław Kaczyński
  • Iwona Bielska – Krystyna Pawłowicz
  • Marcin Bosak – Mateusz Morawiecki
  • Zbigniew Zamachowski – Tadeusz Rydzyk
  • Janusz Chabior – Antoni Macierewicz
  • Antoni Królikowski – Bartłomiej Misiewicz
Facebook
Twitter
LinkedIn

Patryk Vega

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
[…] Źródło artykułu Polityka Patryk Vega […]

Filmy i seiale

polityka patryk vega

Polityka

Premiera filmu „Polityka” w Polsce i w świecie jest przewidziana na 6 września 2019 roku. Na kilka tygodni przed faktycznymi wyborami parlamentarnymi w Polsce. Za

Czytaj więcej »
Kobiety mafii (2018)

Kobiety mafii

Wśród wielu produkcji, film kobiety mafii, jest tym, który budzi mieszane uczucia wśród widzów. Aby dobrze zrozumieć film, należy dobrze się w niego wczuć.Kobiety Mafii

Czytaj więcej »
Plagi Breslau (2018)

Plagi Breslau

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na platformach Showmax. Patryk Vega – jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, twórca takich filmy jak popularny

Czytaj więcej »

Prasówki

Gdzie kupić kwiaty na prezent

Poczta kwiatowa Karczew

Zamawianie kwiatów to częsta usługa, która działa ludziom zachwycać bliskich wspaniałymi bukietami, nawet skoro nie można ich bezpośrednio dostarczyć. Dzięki internetowemu salonowi florystycznemu możesz łatwo

Czytaj więcej »
O serwisie

Nieoficjalny Serwis internetowy www.patryk-vega.pl stworzony został z myślą o fanach twórczości  Patryka Vegi. Znajdziesz tu artykuły najnowsze produkcjie zdjęcia żdła linków do produkcji i urywkuch filmów. Adresy i miejsca gdzie można obejżec fim lub zakupić legalnie materiały .

0 0 votes
Daj ocenę
1
0
Would love your thoughts, please comment.x