Plagi Breslau (2018)

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na platformach Showmax. Patryk Vega – jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, twórca takich filmy jak popularny „PitBull”, „Kryminalni” czy „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, tym razem przedstawił coś zupełnie odmiennego.

W obsadzie produkcji znalazły się między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska, Andrzej Grabowski, Katarzyna Bujakiewicz oraz Maria Dejmek.

Głównym miejscem fabuły filmu jest współczesny Wrocław. W mieście tym dochodzi do okrutnych morderstw. Każdego dnia o tej samej godzinie – 18:00 – nikomu nieznany seryjny morderca zabija w makabryczny sposób kolejną ofiarę. 

Plagi Breslau – Jak się okazuje osoby te mają zwykle coś na sumieniu, a wymiar sprawiedliwości jest w stosunku do niech bezsilny. Małgorzata Kożuchowska, wcielająca się w rolę Heleny Ruś, wysnuwa domysły, iż morderstwa te są dziełem jednej i tej samej osoby. Punktem kulminacyjnym wzbudzającym motywacje Heleny do ustalenia tożsamości seryjnego mordercy jest poważne zranienie jej policyjnego partnera – Bronsona – w którego rolę wciela się Tomasz Oświeciński. Helena wraz z oddelegowaną do tej sprawy Iwoną Bogacką – graną przez Darię Widawską – prowadzą niezwykle skomplikowane i zawiłe śledztwo, w którym to wyjaśnień starają się doszukać w osiemnastowiecznej historii Wrocławia (głównego miejsca wydarzeń). Rozpoczyna się wyścig z czasem, nikt nie chce dopuścić do kolejnych zbrodni.

Film niestety – na terenie Polski – nigdy nie trafił na ekrany kin. Jak wyjaśnia reżyser – Patryk Wega – nie może do tego dojść gdyż kina nie są w stanie zgodzić się na sytuację gdzie ten sam film jest emitowany także gdziekolwiek indziej poza salami kinowymi, żądają one wyłączności na prawo do odtwarzania produkcji w okresie czterech miesięcy od początkowej premiery filmowej. Aby film mógł być emitowany w kinach warunek ten musi być spełniony. W tym zakresie nie ma żadnych negocjacji. Film musi być przeznaczony dla nich na wyłączność przez określony czas.

Decyzja o wyświetlaniu filmu wyłącznie na platformach internetowych została podjęta świadomie stąd też rezygnacja z możliwości odtwarzania produkcji na salach kinowych również byłą świadomą decyzją. Jak twierdzi sam Patryk Vega – dostrzegli oni to trend – wyświetlanie filmów na platformach internetowych staje się coraz bardziej popularne. Widzą w tym ogromny potencjał. Patryk Vega uważa także, że jest to podążanie z duchem czasu.

Jak mówi Małgorzata Kożuchowska – grająca rolę Heleny Ruś – w wywiadzie dla Telemagazynu – „Najbardziej zależało mi na tym, żebym ja uwierzyła w bohaterkę, którą zagrałam, a która jest kompletnie inna niż ja i to wszystko co robiłam do tej pory […] Mam tylko nadzieję, że widzowie uwierzą w tę historię i w tę bohaterkę, no i mam nadzieję, że to też będzie dla mnie jakiś przyczynek do kolejnych ciekawych ról, które są inne niż te, z których jestem znana do tej pory.”.

Pomimo faktu, że film „Plagi Breslau” nie jest możliwy do obejrzenia w naszych rodzimych kinach, produkcja ta wyświetlana jest na salach kinowych na terenie między innymi Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii a także na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przez wielu widzów film ten uważany jest jako nieźle wykonany – część spośród widzów uważa go za spektakl trzymający w napięciu do samego końca. Mówią, że jest w nim niezwykle dynamiczna akcja i ciekawa fabuła. Z drugiej strony znajdziemy także grupę osób zwracającą uwagę na słabszy montaż czy też niższą jakość, niż w dotychczasowych produkcjach Patryka Wegi.

Jak mówi sam Patryk Vega w wywiadzie udzielonym dla Telemagazynu – „Plagi Breslau to zupełnie inny Vega. W tym filmie nie ma wielowątkowości charakterystycznej dla moich ostatnich filmów. Nie ma też mieszania gatunków. To jest jednak czysty thriller, w których co chwila następuje… aż tu nagle. Tych twistów w ciągu filmu jest kilkadziesiąt więc widzowie do ostatniego momentu nie są w stanie wykombinować jak ta historia się skończy. Jest to zdecydowanie czysty dreszczowiec.”.

Obsada
  • Małgorzata Kożuchowska – Helena Ruś
  • Daria Widawska – Magda Drewniak vel Iwona Bogacka
  • Tomasz Oświeciński – Jarek „Bronson”
  • Katarzyna Bujakiewicz – Żona „Bronsona”
  • Andrzej Grabowski – Prokurator

i inni

Facebook
Twitter
LinkedIn

Patryk Vega

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
[…] Źródło artykułu Plagi Breslau […]

Filmy i seiale

polityka patryk vega

Polityka

Premiera filmu „Polityka” w Polsce i w świecie jest przewidziana na 6 września 2019 roku. Na kilka tygodni przed faktycznymi wyborami parlamentarnymi w Polsce. Za

Czytaj więcej »
Kobiety mafii (2018)

Kobiety mafii

Wśród wielu produkcji, film kobiety mafii, jest tym, który budzi mieszane uczucia wśród widzów. Aby dobrze zrozumieć film, należy dobrze się w niego wczuć.Kobiety Mafii

Czytaj więcej »
Plagi Breslau (2018)

Plagi Breslau

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na platformach Showmax. Patryk Vega – jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, twórca takich filmy jak popularny

Czytaj więcej »

Prasówki

Gdzie kupić kwiaty na prezent

Poczta kwiatowa Karczew

Zamawianie kwiatów to częsta usługa, która działa ludziom zachwycać bliskich wspaniałymi bukietami, nawet skoro nie można ich bezpośrednio dostarczyć. Dzięki internetowemu salonowi florystycznemu możesz łatwo

Czytaj więcej »
O serwisie

Nieoficjalny Serwis internetowy www.patryk-vega.pl stworzony został z myślą o fanach twórczości  Patryka Vegi. Znajdziesz tu artykuły najnowsze produkcjie zdjęcia żdła linków do produkcji i urywkuch filmów. Adresy i miejsca gdzie można obejżec fim lub zakupić legalnie materiały .

0 0 votes
Daj ocenę
1
0
Would love your thoughts, please comment.x