pitbull nowe porządki

Pitbull, to jeden z tych filmów, który trzyma w napięciu, mrozi krew w żyłach i posiada tak wiele scen akcji, że z pewnością nie można nazwać go filmem nudnym i monotonnym. Mamy w nim bowiem do czynienia z grupą warszawskich policjantów, którzy podążają tropem zorganizowanej grupy przestępczej, zamieszanej w liczne porwania i zabójstwa zastraszanych handlarzy. Dzięki szczerości, pomysłowości i częstym akcjom, które nie zawsze są zgodne z prawem, film stał się hitem i szybko, zdecydowano się na drugą część Bitbulla. Druga część kultowego filmu, Pitbull Nowe porządki, opowiada o policjancie, Dariuszu „Majami” Wilkowskim, który za wszelką cenę, chce złapać groźnych gangsterów, zakłócających porządek nie tylko na Mokotowie, ale również w całej Warszawie. Dążą oni do zrobienia tak zwanych porządków, stąd tytuł drugiej części.

Pitbull. Nowe porządki – W trakcie akcji, okazuje się jednak, że gangsterzy, są zamieszani w głośną sprawę, chodzi bowiem o serię zabójstw i porwań, przez tak zwany Gang Obcinaczy Palców. Gang porywał ludzi, których mordował i obcinał mi palce, aby nie doprowadzić do identyfikacji osób.
Działający w pojedynkę Majami, dla dobra sprawy, postanawia połączyć siły z Gebelsem, Igorme oraz Barszczykiem, którzy podążają śladem gangsterów już dłuższy czas i posiadają bogata wiedzę na temat metody działania gangsterów.

Majami, wpada na pomysł, uświadomienia handlarzy o grożącym im niebezpieczeństwie. Pozostawia również namiary na siebie w miejscach, w których gangsterzy pobierają haracz. Plan szybko pada. Właścicielka salonu fryzjerskiego ostrzega bandytów przed zasadzką i nie dochodzi do zatrzymania. Darek nie zamierza się poddać i szuka innego sposobu na zatrzymanie gangsterów.

Majami, zyskuję cenne informacje odnośnie planowanych zamieszek na Mokotowie. Nikt jednak nie chce pomóc mu zorganizowaniu zasadzki. Oba komisariaty próbują zwalić robotę na drugi.

Nie mając wyboru grupa policjantów decyduje się przeprowadzić akcję i uniknąć kolejnych morderstw. Niestety, podczas akcji nie udaje się złapać najgroźniejszego przestępcy. Na jego trop policjanci trafiają jednak później, gdy próbował odebrać haracz. Długie przesłuchiwania, złe traktowanie zmusza jednak gangstera do współpracy.

W obawie o wysoki wyrok, zaczyna sypać pozostałych gangsterów, odpowiedzialnych za porachunki mafijne w ostatnim czasie. Niestety, lekkomyślność bandyty doprowadziła do zabójstwa jego matk. Miała być to Zemsta za współpracę z policją. Podczas zeznań, gangster zaczyna sypać. Składa również zeznania obciążające siebie, bo wychodzi z założenia, że jak się nawracać, to po całości.

Przyznaję się do brania udziału w potrójnym zabójstwie, obcięcia palców i zakopania ciał wszystkich trzech ofiar. Wskazuje również miejsce, w których zakopano ciała. W ten sposób, pazbywa się możliwości świadka koronnego. Tymczasem zaczyna powracać spokój. Handlarze przekazują różne, obciążające informację na temat handlarzy, nie czując już żadnego zagrożenia z ich strony.

Podekscytowany policjant dzieli się zdobytymi informacjami z kolegą i wyrusza na kolejną akcję. Majami wraz z grupą policjantów wraca na teren bazaru. po przygotowaniu sklepu, rozpoczyna się obserwacja z pustego pomieszczenia po automatach do gry. Wtedy do jednego ze sklepów, wchodzi Boss. Dotknięty słowami handlarza, postanawia oddać się w ręce policji.

Świadom, obserwacji miejsca, decyduje się zapytać o haracz. Gdy sięga po pieniądze, w tym momencie do lokalu wpada policja i dokonuje zatrzymania. Boss decyduje się na współpracę z policją, na poczet mniejszego wyroku i możliwości zawarcia związku małżeńskiego podczas odbywanego kary. Gdy udaje się dojść do porozumienia, sprawy wymykają się nieco spod kontroli.

Dochodzi do zabójstwa, w którym ginie Boss, a główny aktor, wcielający się w rolę policjanta Majami, zostaje zdegradowany. Na tym etapie film się kończy. Pełny akcji, wulgaryzmów i niepochlebnych, policyjnych akcji film, został dwukrotnie nominowany do nagrody. Posiada dużo pozytywnych opinii i z pewnością wyróżnia się na tle innych produkcji kryminalnych.

Obsada
 • Piotr Stramowski – komisarz Dariusz Wolkowski „Majami”
 • Andrzej Grabowski – aspirant sztabowy Jacek Goc „Gebels”
 • Paweł Królikowski – Igor Rosłoń, pracownik firmy detektywistycznej
 • Michał Kula – komendant Barszczyk
 • Bogusław Linda – Tomasz Barbasiewicz „Babcia”, szef grupy przestępczej
 • Maja Ostaszewska – Olka
 • Agnieszka Dygant – prostytutka „Kura”
 • Anna Mucha – „Kinia”
 • Julia Pogrebińska – „Aminat”
 • Wojciech Machnicki – poszkodowany
 • Anna Karczmarczyk-Litwin – córka biznesmena
 • Cezary Krajewski – oficer operacyjny
 • Rafał Gerlach – starszy sierżant Olgierd Knyga „Żandarm”
 • Krzysztof Czeczot –
 • Oskar Niekłański „Zupa”
 • Tomasz Oświeciński – Marcin Opałka „Strachu”
Facebook
Twitter
LinkedIn

Patryk Vega

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Filmy i seiale

polityka patryk vega

Polityka

Premiera filmu „Polityka” w Polsce i w świecie jest przewidziana na 6 września 2019 roku. Na kilka tygodni przed faktycznymi wyborami parlamentarnymi w Polsce. Za

Czytaj więcej »
Kobiety mafii (2018)

Kobiety mafii

Wśród wielu produkcji, film kobiety mafii, jest tym, który budzi mieszane uczucia wśród widzów. Aby dobrze zrozumieć film, należy dobrze się w niego wczuć.Kobiety Mafii

Czytaj więcej »
Plagi Breslau (2018)

Plagi Breslau

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na platformach Showmax. Patryk Vega – jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, twórca takich filmy jak popularny

Czytaj więcej »

Prasówki

Gdzie kupić kwiaty na prezent

Poczta kwiatowa Karczew

Zamawianie kwiatów to częsta usługa, która działa ludziom zachwycać bliskich wspaniałymi bukietami, nawet skoro nie można ich bezpośrednio dostarczyć. Dzięki internetowemu salonowi florystycznemu możesz łatwo

Czytaj więcej »
O serwisie

Nieoficjalny Serwis internetowy www.patryk-vega.pl stworzony został z myślą o fanach twórczości  Patryka Vegi. Znajdziesz tu artykuły najnowsze produkcjie zdjęcia żdła linków do produkcji i urywkuch filmów. Adresy i miejsca gdzie można obejżec fim lub zakupić legalnie materiały .

0 0 votes
Daj ocenę
0
Would love your thoughts, please comment.x