Nowoczesne związki

Nowoczesne związki

Warto przeczytać

Obecnie relacje między ludźmi są o wiele bardziej skomplikowane niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wtedy ludzie poznawali się, zakochiwali w sobie i zakładali rodzinę. Czasami ta druga osoba była wybierana przez nas – a czasami to rodzice decydowali czy kandydat faktycznie nadaje się na męża lub żonę. W niektórych miejscach w dalszym ciągu praktykuje się takie działania.

Dzisiaj to my decydujemy czy chcemy się z kimś spotykać i czy w ogóle jesteśmy zainteresowani kwestią małżeństwa. Nikt nie może nas do tego zmusić, więc większość z nas zwleka przez długi, długi czas – pozostawiając sobie szansę na wycofanie się z i związanie z kimś innym. Friends with benefits, luźne związki i jednorazowe przygody to coraz częściej słyszane historię, które mało kogo już w ogóle dziwią. Nie chcemy już uzależniać się od jednej osoby na całe nasze życie i czujemy, że mamy taką możliwość.

Friends with benefits – dlaczego takie rozwiązanie się nie sprawdza?

Termin ten opisuje dwie osoby, które spędzają ze sobą czas i wchodzą w intymne relacje – a mimo to nie są w związku. Bardzo wiele osób funkcjonuje obecnie w ten sposób, a powodzenie takiej sytuacji argumentują zabieganym trybem życia. Nie mają czasu na dramaty, zerwania i rozmowy o uczuciach. Tego rodzaju relacja jest prosta i dopóki nie krzywdzi żadnej ze stron – nie ma w tym nic złego. Problem pojawia się zwykle w momencie, gdy jedna osoba zaczyna rozwijać w sobie uczucia i nie jest w stanie oddzielić już intymności od emocji.

Już samo to stanowi dobry powód do lepszego zastanowienia się nad słusznością takiego rozwiązania – czy aby na pewno oboje zgadzamy się na warunki takiego układu? Być może sprawdzi się to na krótką metę, ale musimy pamiętać o tym, że ryzykujemy utratę bliskiej osoby, która mogłaby przecież pozostać po prostu przyjacielem.

Nie lubimy się angażować

Największym problemem dzisiejszego społeczeństwa jest to, że nie chcą oni żadnych deklaracji. Nie czują się komfortowo, jeżeli muszą w 100% się w coś zaangażować i wiedzą, że jest to zobowiązanie na całe życie. Żyjemy w czasach, w których wszystko można szybko wymienić na nowy model i powoli uczymy się adaptować takie podejście praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że unikanie długotrwałych relacji może skutkować tym, że w ważnych momentach naszego życia będziemy sami. Jeżeli nie pozwolimy nikomu się do siebie zbliżyć to w efekcie faktycznie nikogo tam nie będzie także w trudnych sytuacjach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments