Last Minute

LAST MINUTE to jedna z produkcji znanego i niezwykle cenionego w ostatnim czasie reżysera Patryka Vegi. Film swoją premierę miał w roku 2013 po czym szybko zyskał uznanie nie tylko fanów produkcji Vegi. Główne role w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, wcielający się w rolę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wcieliła się w rolę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki występujący w roli Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako matka Tomasza,
– Anna Szarek, która wcieliła się w rolę Natalii Wis, będącej wielką miłością Tomasza jeszcze z czasów licealnych,
– Bartłomiej Świderski wcielający się w postać narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze wcielający się w postać niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w całej produkcji odpowiedzialny był Mirosław Kuba Brożek (który w filmie umieścił wiele znanych i popularnych ówcześnie utworów), natomiast montaż należał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, jak można się bardzo łatwo domyślić nawiązuje do popularnych ofert biur podróży ”last minute”, cieszących się od wielu lat niezmiennie ogromną popularnością.

Właściwa fabuła filmu rozpoczyna się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie wycieczki do Egiptu. Jednak na taką wycieczkę nie może się przecież udać sam. Towarzyszyć ma mu jego matka – kobieta niezwykle energiczna i z zasadami – w końcu nie bez przyczyny przez wiele lat pracowała jako policjantka. Na wycieczkę z Tomaszem udają się też oczywiście jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać by się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego wypoczynku w gorącym Egipcie, to jednak już na starcie bohaterowie mają ogromne problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co ogromnie psuję bohaterom nastrój, którzy jeszcze nie są świadomi tego, że to dopiero początek nieprzyjemnych niespodzianek, które spotkają na swojej wakacyjnej drodze. Wycieczka nie zapowiada się dobrze – nie dość, że Tomek z rodziną nie otrzymują odpowiedniego pokoju to jeszcze kuchnia nie wydaje im jedzenia. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego wielką licealną miłością. Niestety kobieta nie jest sama, gdyż na każdym kroku towarzyszy jej ideał mężczyzny, który jak się okazuje jest jej narzeczonym.

Oczywiście tych porażek Tomasz nie chce pozostawić bez echa, dlatego też próbuje się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który jak się bardzo szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest również kontakt z konsulatem, więc Tomasz i jego rodzina muszą sobie w tym czasie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w zawrotnym tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w końcu muszą powrócić prędzej czy później do kraju, jednak w danym momencie ze względu na finansowe braki jest to niemożliwe. Dlatego pomysłowa i wspierająca się rodzina postanawia zarobić na powrotne bilety do kraju.

Zdjęcia do produkcji Patryk Vega i jego ekipa realizowali w tureckim hotelu Utopia World (hotel znajduje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W scenach bez aktorów, których w filmie LAST MINUTE jest kilka zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć oczywiście nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z głowami, iż film został zmontowany nieco niedbale i pospiesznie, z pominięciem pewnych szczegółów. Tak jakby cały firm tworzony był naprędce, zgodnie z tytułem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco rozbieżnych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był najchętniej oglądanym zwiastunem w sieci – ilość jego odsłon znacznie przekroczyła milion, a wiele osób czekało z niecierpliwością na moment, w którym będą mogli zapoznać się z całością filmu.

Obsada
  • Wojciech Mecwaldowski − Tomasz, owdowiały ojciec dwojga dzieci
  • Klaudia Halejcio − Dominika, córka Tomasza
  • Olaf Marchwicki − Bartuś, syn Tomasza
  • Aldona Jankowska − Krystyna, matka Tomasza
  • Anna Szarek − Natalia Wis, licealna miłość Tomasza
  • Bartłomiej Świderski − narzeczony Natalii
  • Jarosław Boberek − głos prowadzącego audycję radiową
  • Otar Saralidze − Ahmed, syn właściciela hotelu
Facebook
Twitter
LinkedIn

Patryk Vega

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
[…] Źródło artykułu Last Minute […]

Filmy i seiale

polityka patryk vega

Polityka

Premiera filmu „Polityka” w Polsce i w świecie jest przewidziana na 6 września 2019 roku. Na kilka tygodni przed faktycznymi wyborami parlamentarnymi w Polsce. Za

Czytaj więcej »
Kobiety mafii (2018)

Kobiety mafii

Wśród wielu produkcji, film kobiety mafii, jest tym, który budzi mieszane uczucia wśród widzów. Aby dobrze zrozumieć film, należy dobrze się w niego wczuć.Kobiety Mafii

Czytaj więcej »
Plagi Breslau (2018)

Plagi Breslau

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na platformach Showmax. Patryk Vega – jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, twórca takich filmy jak popularny

Czytaj więcej »

Prasówki

Gdzie kupić kwiaty na prezent

Poczta kwiatowa Karczew

Zamawianie kwiatów to częsta usługa, która działa ludziom zachwycać bliskich wspaniałymi bukietami, nawet skoro nie można ich bezpośrednio dostarczyć. Dzięki internetowemu salonowi florystycznemu możesz łatwo

Czytaj więcej »
O serwisie

Nieoficjalny Serwis internetowy www.patryk-vega.pl stworzony został z myślą o fanach twórczości  Patryka Vegi. Znajdziesz tu artykuły najnowsze produkcjie zdjęcia żdła linków do produkcji i urywkuch filmów. Adresy i miejsca gdzie można obejżec fim lub zakupić legalnie materiały .

0 0 votes
Daj ocenę
1
0
Would love your thoughts, please comment.x