Kobiety mafii (2018)

Wśród wielu produkcji, film kobiety mafii, jest tym, który budzi mieszane uczucia wśród widzów. Aby dobrze zrozumieć film, należy dobrze się w niego wczuć.
Kobiety Mafii opowiada o życiu rodziny z dzieckiem i ich opiekunką, gangstera i jego dziewczyny, i ojca, który gotów jest zrobić dla córki wszystko. To emocjonalny film, pełen akcji.

Młoda policjantka, Izabella Bella wpada na szalony pomysł zwabienia przestępców w pułapkę, by schwytać najbardziej przerażających przestępców, ściganych listem gończym. Niestety, komendant wyśmiewa jej pomysł i każe opuścić pomieszczenie Beli. Młoda, rządna chwały policjantka, postanawia więc na własną rękę zatrzymać przestępców. Plan początkowo przebiega bez żadnych problemów, jednak w pewnym momencie Bela zostaje zdemaskowana, przez jednego z przestępców, którego wcześniej zatrzymała.

Gdyby nie pomoc, brawurowa akcja młodej policjantki, z pewnością skończyłoby się źle. Bela została zwolniona. Szybko zaproponowano jej nowe stanowisko. Przyjęła rolę agentki pod przykrywką. Nowa praca w ABW wpłynęła na charakter i zachowanie Beli.

Poddawana licznym torturom, szantażom oraz lekcją walki, zdesperowana Izabella chce zrezygnować z pracy, jednak szef, jak się później okazuje przestępca, przekonuje ją by dała sobie czas. dziewczyna otrzymuje pierwsze zlecenie. Jej zadaniem, jest zbliżyć się do grupy niebezpiecznych przestępców, którymi zarządza Padrino, cierpiący na nerwice lękowa.

Bela wczuwa się w rolę. Zatrudniania się w klubie, w którym tańczy na rurze. Podczas pokazu zauważa jednego z gangsterów o pseudonimie cień, do którego się zbliżyła, by wyciągnąć informacje Bela uruchamia zepsute auto Cienia. Ten w ramach podziękowania, proponuje podwieźć ją do domu.

Zamiast w domu, dziewczyna przyjeżdża z nim do hotelu, gdzie spędzają ze sobą noc. Następnego ranka, po incydencie z bronią, postanawia napaść na jubilera, aby przekonać do siebie gangsterów by ocalić życie. Radość z udanego skoku nie trwa jednak długo. Cień zostaje aresztowany, a w obawie przed więzieniem, żywy decyduje się na ucieczkę do Hiszpanii wraz ze swoją kobietą.

Sielanka zakochanego w Justynie chłopaka nie trwa długo. Zostają schwytani i deportowani do Polski, by móc postawić im zarzuty. Udaje mu się jednak wyjść z sytuacji obronną ręką. Decyduje się złożyć zeznania, obciążające całą szajkę, w zamian umieszczony zostaje w szkole policyjnej, gdzie będzie miał ochronę.
W międzyczasie żona Cienia boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Wraz z opiekunką decydują się na wyjazd do Szwecji, gdzie mają zająć się sprzedażą narkotyków.

Anne dręczą jednak ciągle ataki więc zostaje umieszczona w szpitalu. Od tej chwili, los dziecka jest w rękach lojalnej opiekunki, dla której życie chłopca jest najważniejsze. Prowadzony przez Darię interes, szybko się rozwija. Niestety, zeznania żywego ja pogrążają i kobieta próbuje odebrać sobie życie, by uniknąć kary.
Na całe szczęście, jest to nie udana próba.

Kiedy cień w końcu wychodzi na wolność, planuje spędzić czas z dzieckiem, by nadrobić zaległości. Nie jest mu to jednak dane. Opiekunka, która wcześniej pozbyła się matki dziecka, podała mu truciznę. Mężczyzna pada na podłogę w kawiarni, oskarżając o próbę morderstwa Izabellę.

Po śmierci ojca dziecka i niezdolności marki, do opieki nad dzieckiem, sąd przyznaje opiekę opiekunce Darii Która jest prowodyrem całej akcji. W zbliżonym do siebie czasie, w Hiszpanii rozgrywa się egzekucja byłej kochanki. Siekiera postanawia zemścić się na mężczyźnie, który ją poniżał, wykorzystywał seksualnie i bił. Zleca więc zabójstwo milimetra.

Na werandzie były kochanek, pada zabity przez nowych mężów Justyny, którzy na jej zlecenie brutalnie go mordują. Tymczasem Daria aby, nadal móc rozkręcać narkotykowy biznes, decyduje się na zatrudnienie opiekunki dla dziecka. Nieświadoma, zatrudnia byłą kochankę Cienia. W tym momencie, kończy się pierwsza część kobiety Mafii.

Choć film zawiera wiele scen akcji, są również momenty, w których ciągnie się kilka wątków na raz, dlatego warto oglądać film w skupieniu, aby zrozumieć o co w nim chodzi.

Obsada
 • Agnieszka Dygant – Daria „Niania”
 • Aleksandra Popławska – „Siekiera”
 • Piotr Stramowski – „Żywy”
 • Tomasz Oświeciński – „Milimetr”
 • Katarzyna Warnke – „Spuchnięta Anka”
 • Olga Bołądź – „Bela”
 • Julia Wieniawa – „Futro”
 • Bogusław Linda – „Padrino”
 • Sebastian Fabijański – „Cieniu”
 • Karol Bedorf
 • Edyta Folwarska,
 • Jarosław Kret,
 • Katarzyna Cerekwicka,
 • Marzena Rogalska,
 • Filip Chajzer,
 • Patryk Janas
Facebook
Twitter
LinkedIn

Patryk Vega

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
[…] Źródło artykułu Kobiety mafii […]
trackback
[…] Źródło artykułu Kobiety mafii […]
Jan
Jan
1 rok temu
Daj ocenę :
     

Jeden z moich ulubionych filmów, dużo było o nim mówione na hamstar

Filmy i seiale

polityka patryk vega

Polityka

Premiera filmu „Polityka” w Polsce i w świecie jest przewidziana na 6 września 2019 roku. Na kilka tygodni przed faktycznymi wyborami parlamentarnymi w Polsce. Za

Czytaj więcej »
Kobiety mafii (2018)

Kobiety mafii

Wśród wielu produkcji, film kobiety mafii, jest tym, który budzi mieszane uczucia wśród widzów. Aby dobrze zrozumieć film, należy dobrze się w niego wczuć.Kobiety Mafii

Czytaj więcej »
Plagi Breslau (2018)

Plagi Breslau

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na platformach Showmax. Patryk Vega – jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, twórca takich filmy jak popularny

Czytaj więcej »

Prasówki

Gdzie kupić kwiaty na prezent

Poczta kwiatowa Karczew

Zamawianie kwiatów to częsta usługa, która działa ludziom zachwycać bliskich wspaniałymi bukietami, nawet skoro nie można ich bezpośrednio dostarczyć. Dzięki internetowemu salonowi florystycznemu możesz łatwo

Czytaj więcej »
O serwisie

Nieoficjalny Serwis internetowy www.patryk-vega.pl stworzony został z myślą o fanach twórczości  Patryka Vegi. Znajdziesz tu artykuły najnowsze produkcjie zdjęcia żdła linków do produkcji i urywkuch filmów. Adresy i miejsca gdzie można obejżec fim lub zakupić legalnie materiały .

5 1 vote
Daj ocenę
3
0
Would love your thoughts, please comment.x