Kobiety Mafii 2

Film pojawił się w polskich kinach 22 lutego 2019 roku, za to w światowych kinach widzowie mogli go zobaczyć już 19 lutego 2019 roku. Za reżyserie filmu odpowiadał Patryk Vega a scenariusz do niego napisał Olaf Olszewski razem z Patrykiem Vegą.

Warto też wspomnieć o aktorach odgrywających główne role. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskich gwiazd takich jak Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Aleksandra Grabowska, Aleksandra Popławska oraz Katarzyna Warnke. Razem z polskimi gwiazdami wystąpili także Angie Cepeda oraz Enrique Arce.
Akcja przedstawiona w filmie rozgrywa się na trzech kontynentach i dwóch półkulach świata. Widzowie mogą zatem zobaczyć Europe, Afrykę i Amerykę Łacińską.

Kobiety mafii 2 składają się na trylogię, gdzie Patryk Vega już dawno wymyślił sobie jak chciałby pokazać całą historię. W drugiej części dostajemy wątki trzech różnych postaci, które w pewnym momencie się przecinają. Po zabiciu męskiej części mafii na scenie mafijnej pojawia się Daria (Agnieszka Dygant), która ma wielkie plany, żeby zmienić swoje życie na lepsze. Podpisuje ona kontrakt na duży przemyt kokainy z kolumbijską mafią. Dzięki temu chce ustawić się na całe życie. W tym samym czasie Anka (Katarzyna Warnke) wychodzi z więzienia i musi sobie sama poradzić. Znaleźć mieszkanie, pracę, rozpocząć nowe życie, choć nie jest dla niej to proste, ponieważ przez całe jej życie była utrzymanką innych. Opływająca do tej pory w luksusy, teraz klepię biedę i zdesperowana przyjmuje posadę kasjerki w supermarkecie. Z kolei Siekiera nadal ukrywa się w Maroko, gdzie poznaje swojego przyszłego męża Amira, który okazuje się terrorystą. Jednak zakochana na zabój zrobi dla niego wszystko.

Najciekawszą historią jest wątek Darii i jej interes z Kolumbijczykami. Z pewnych przyczyn ta inwestycja nie udaję się, przez co w filmie pojawiają się dość nieoczekiwane zwroty akcji. Sprowadzona do kraju tona kolumbijskiej kokainy ma zapewnić jej panowanie nad rynkiem, jednak historia kończy się utratą towaru i poważnymi kłopotami. Niania popada w długi wobec kolumbijskiego kartelu, który nie zamierza tolerować niewywiązania się z umowy, ale to właśnie Daria jest najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości. Od początku pięła się po szczeblach mafijnej kariery bez męskich pleców i teraz znajduje się na szczycie gangsterskiej drabiny. To w jej wątku pojawiają się nowe i barwne postacie, choćby gangster Mat (Piotr Adamczyk), Javier (grany przez Enrique Arce, gwiazdę Netflixowego La casa de papel) oraz jego filmowa żona Aida (Angie Cepeda), która w Polsce pojawia się jako kolumbijska pośredniczka Niani. Arce i Cepeda dobrze wpisują się w klimat całej historii, dodając jej barwności i profesjonalizmu. Piotr Adamczyk w tym filmie także pokazał, że może łamać stereotypy dotyczące aktorów i kojarzenia ich z jedną, kluczową rolą przez całe życie. Ogolony na łyso jako wytatuowany gangster doskonale wpasował się w akcję filmu. Zresztą Patryk Vega słynie właśnie z tego, że potrafi wydobyć z aktorów coś czego nie pokazali w ich dotychczasowej karierze aktorskiej.

Najjaśniejszą gwiazdą filmu Kobiety mafii 2 jest bez wątpienia Katarzyna Warnke, która jest wręcz stworzona do tego, żeby grać Ankę. Jednakże, aktorka czasami przesadza, zamieniając swoją postać w zbyt dużą karykaturę. Wątek Anki przejmuje ekran w pierwszej połowie filmu Vegi a w połowie drugiej znika niemal całkowicie, co jest pewnie sprawą źle rozpisanego scenariusza, który czasami nieumiejętnie skleja ze sobą różne wątki filmu.

Sceny akcji nie wydają się sztuczne. Od razu widać, że na film był poświęcony dość duży budżet, ponieważ kiedy akcja przenosi się do Maroko czy Kolumbii, to właśnie tam przenosi się też plan filmowy. Dzięki temu film prezentuje się świetnie na ekranie. Widz oglądając go ma wrażenie autentyczności i zadbania o najmniejsze szczegóły. Reżyser jest konsekwentny i z każdym nowym filmem stara się jakością wizualną przybliżać się do amerykańskich produkcji. Dlatego przy realizacji zdjęć w Kolumbii współpracował z ekipą robiącą serial Narcos dla Netflixa, a w Hiszpanii z ekipą Game of Thrones. Efekt ich pracy jest jak najbardziej widoczny na ekranie.
Podsumowując, Kobiety mafii 2 są doskonałym filmem akcji z elementami komediowymi, gdzie mamy parę zabawnych skeczów oraz wątkami romantycznymi (Siekiery i Amira oraz Stelli i łotewskiego gangstera Janisa). Patryk Vega wie czego oczekują od niego fani i im to daje, nie szczędząc budżetu na rozpoznawalnych zagranicznych aktorów czy helikoptery latające nad Kolumbią. Film przypadnie do gustu każdemu, kto lubi dobre kino akcji, jednocześnie nie oczekując czegoś poważnego kina.

Obsada
 • Agnieszka Dygant – Daria „Niania”
 • Aleksandra Popławska – „Siekiera”
 • Piotr Stramowski – „Żywy”
 • Tomasz Oświeciński – „Milimetr”
 • Katarzyna Warnke – „Spuchnięta Anka”
 • Olga Bołądź – „Bela”
 • Julia Wieniawa – „Futro”
 • Bogusław Linda – „Padrino”
 • Sebastian Fabijański – „Cieniu”
 • Karol Bedorf
 • Edyta Folwarska
 • Jarosław Kret
 • Katarzyna Cerekwicka
 • Marzena Rogalska
 • Filip Chajzer
 • Patryk Janas
Facebook
Twitter
LinkedIn

Patryk Vega

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Filmy i seiale

polityka patryk vega

Polityka

Premiera filmu „Polityka” w Polsce i w świecie jest przewidziana na 6 września 2019 roku. Na kilka tygodni przed faktycznymi wyborami parlamentarnymi w Polsce. Za

Czytaj więcej »
Kobiety mafii (2018)

Kobiety mafii

Wśród wielu produkcji, film kobiety mafii, jest tym, który budzi mieszane uczucia wśród widzów. Aby dobrze zrozumieć film, należy dobrze się w niego wczuć.Kobiety Mafii

Czytaj więcej »
Plagi Breslau (2018)

Plagi Breslau

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na platformach Showmax. Patryk Vega – jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, twórca takich filmy jak popularny

Czytaj więcej »

Prasówki

Gdzie kupić kwiaty na prezent

Poczta kwiatowa Karczew

Zamawianie kwiatów to częsta usługa, która działa ludziom zachwycać bliskich wspaniałymi bukietami, nawet skoro nie można ich bezpośrednio dostarczyć. Dzięki internetowemu salonowi florystycznemu możesz łatwo

Czytaj więcej »
O serwisie

Nieoficjalny Serwis internetowy www.patryk-vega.pl stworzony został z myślą o fanach twórczości  Patryka Vegi. Znajdziesz tu artykuły najnowsze produkcjie zdjęcia żdła linków do produkcji i urywkuch filmów. Adresy i miejsca gdzie można obejżec fim lub zakupić legalnie materiały .

0 0 votes
Daj ocenę
0
Would love your thoughts, please comment.x