5 powodów, aby nadal odwiedzać kino

5 powodów, aby nadal odwiedzać kino

Prasówki

Druga dekada XXI wieku to czas bardzo silnej walki o uwagę widza. Około dziesięć lat temu rozpoczął się renesans seriali, połączony z rozkwitem serwisów streamingowych jak Netflix. Dystrybucja internetowa jest oparta na różnorodności, więc każdy znajdzie ofertę dla siebie.

5 powodów, aby nadal odwiedzać kino

Portale, w ramach abonamentu lub jednorazowych opłat, pozwalają oglądać filmy i seriale. Jednocześnie w wielu domach nadal honorowe miejsce zajmuje telewizor, a duży wybór kanałów (zwłaszcza w telewizji satelitarnej) pozwala na znalezienie upragnionej rozrywki. Wydaje się, że to wystarczająco dużo, ale nie zapomnijmy o Youtube, czyli najsłynniejszym pochłaniaczu czasu na świecie. Nasuwa się pytanie: gdzie tutaj miejsce na coś jeszcze? Oto 5 powodów, aby nadal odwiedzać kino.

1. Dla emocji
Kina to świątynie filmu. Są stworzone do oglądania i warunki tam panujące są nieodtwarzalne w domowym zaciszu. Duży ekran, nagłośnienie i odcięcie od świata pozwalają wchłonąć w przedstawiony na ekranie świat. Niezależnie od gatunku dzieła, to sala kinowa jest zazwyczaj domyślnym sposobem jego przyjmowania. Tam znajdziemy największe emocje i najpełniejsze filmowe przeżycie.

2. Wybieranie treści o wysokiej jakości
Obecnie człowiek jest zalewany dziełami o wątpliwej jakości. Godziny spędzone na bezmyślnym przeglądaniu internetu i oglądanie seriali z przyzwyczajenia to smutny standard. Kino może być sposobem na wprowadzenie wartościowych dzieł. Wybieranie seansu i kupno biletu wiąże się z dokładniejszą analizą. Ostrzejsza selekcja sprawia, że prawdopodobieństwo zmarnowania czasu drastycznie maleje.

3. Ciekawa atrakcja
Mimo upływających lat, kino nadal kojarzy się z ciekawym spędzeniem czasu. Nic dziwnego, ponieważ tu nie chodzi tylko o film (dla niektórych nieodłącznym elementem są przekąski). Seans w kinie to ciekawy sposób spędzenia czasu w samotności, ale równie dobrze jest wybrać się we dwójkę lub większą grupą. Po wyjściu z sali mamy gotowy temat do ciekawej dyskusji. Warto do kina wybrać się pieszo lub rowerem, połączymy wtedy sztukę z odrobiną aktywności fizycznej.

4. Osobisty rytuał
Przy dużym tempie potrzeba stałego punktu w życiu. Takim rytuałem mogą stać się regularne seanse w kinie. Abonamenty lub cykliczne promocje sprawiają, że nie będzie to duże obciążenie finansowe. Różnorodność dostępnych filmów zapobiega rutynie, a częstotliwość jest sprawą indywidualną. Każdemu należy się odrobina relaksu i oderwania od rzeczywistości.

5. Bycie na bieżąco
Dla kinomanów bycie na bieżąco i wiedza o filmie są wartościowe, bo to ich pasja. Dla pozostałych ludzi to ciekawa szansa. Znajomość kinowych premier świadczy o zainteresowaniu światem i wysokim poziomie osobistym. Filmy poszerzają horyzonty i często odnoszą się do aktualnych wydarzeń na świecie. Można stać się ciekawszym rozmówcą
i zdobyć wiedzę w przystępny, przyjemny sposób.

zobacz również kino konesera

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments